Kalundborgmesterskab 2015 Metode B1 Dommer og banebygge Helle Winbjerg

 

Start nr,

Højde

Rytter

Hest/pony

Klub

Hovedspring tid/fejl

Omspring tid/fejl

Placering

  1. 1.       

50 cm

Laura Stenbæk Jensen

Lykkebjerggård´s Regal

KBS

51,5 sek

O fejl

28,4 sek

O fejl

2.

  1. 2.       

50 cm

Simone Brøns

Stenvænge Sakra

NVR

61,4 sek

0 fejl

41,7 sek

0 fejl

 

  1. 3.       

60 cm

Cecilie Björg Jensen

Wel Tizze

KBS

47,9 sek

4 fejl

 

 

  1. 4.       

60 cm

Katrine Olsen

Enriqe De Reve

RKVS

50,4 sek

0 fejl

34,00

0 fejl

 

  1. 5.       

70 cm

Emma Rasmussen

Le Philip

NVR

48,8 sek

0 fejl

24,7

0 fejl

1.

  1. 6.       

80 cm

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

47,9 sek

0 fejl

30,3 sek

4 fejl

 

  1. 7.       

110 cm

Rikke Malou Hansen

Bravour

KBS

43,2 sek

0 fejl

29,1 sek

0 fejl

3.

  1. 8.       

110 cm

Sille Rune Lindqvist

Lamie

NVR

44,4 sek

0 fejl

31,3 sek

0 fejl

 

 

100-110 cm kvalifikationsklasse til Kalundborgmesterskab 2015 metode S2 Dommer og banebygger Helle Winbjerg

 

Start nr,

Højde

Rytter

Hest/pony

Klub

Tid

Stilkarakter

Placering

  1. 1.       

100 cm

Emilie Kanstrup Vestmar

Lero Nygårdstoft

RIS

 

Udg

  1. 2.       

100 cm

Rikke Malou Hansen

Bravour

KBS

44,3

Stil: 6,5

 

  1. 3.       

100 cm

Sille Rune Lindqvist

Lamie

NVR

55,5 sek

Stil: 5,9

 

  1. 4.       

110

Emilie Kanstrup Vestmar

Lero Nygårdstoft

RIS

61,8 sek

Stil: 5,2

 

  1. 5.       

110 cm

Rikke Malou Hansen

Bravour

KBS

49,4 sek

Stil: 7,0

2.

  1. 6.       

110 cm

Sille Rune Lindqvist

Lamie

NVR

43,6 sek

Stil: 7,5

1.

 

80-90 cm kvalifikationsklasse til Kalundborgmesterskab 2015 metode S2 Dommer og banebygger Helle Winbjerg

 

 

Start nr,

Højde

Rytter

Hest/pony

Klub

Tid

Stilkarakter

Placering

  1. 1.       

80 cm

Emma Rasmussen

Le Philip

NVR

57,4 sek

Stil: 6,6

1.

  1. 2.       

80 cm

Anika Binau Lillie

Katrinebjerg´s Zarina

KRIK

80,8

Stil: 6,3

 

  1. 3.       

80 cm

Anna Steensen

Pinocchio Gullhøj

NVR

56,1 sek

Stil: 5,3

 

  1. 4.       

80 cm

Lotte Andersen

Falkenhus´s Whitney

KBS

63,3 sek

Stil: 6,2

 

  1. 5.       

80 cm

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

66,8 sek

Stil: 6,6

1.

  1. 6.       

80 cm

Pernille Kampmann

Marquis

NVR

66,3 sek

Stil: 6,0

 

  1. 7.       

80 cm

Sille Rune Lindqvist

Wild One

NVR

 

Udg.

  1. 8.       

80 cm

Pernille Kampmann

Marquis

NVR

58,8 sek

Stil: 5,6

 

  1. 9.       

90 cm

Lotte Andersen

Falkenhus´s Whitney

KBS

 

Udg

  1. 10.   

90 cm

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

 

Stil: 5,3

 

60-70 cm kvalifikationsklasse til Kalundborgmesterskab 2015 metode S2 Dommer og banebygger Helle Winbjerg

 

Start nr,

Højde

Rytter

Hest/pony

Klub

Tid

Stilkarakter

Placering

  1. 1.       

60 cm

Cecilie Björg Jensen

Wel Tizze

KBS

47,7 sek

Stil: 7,7

1.

  1. 2.       

60 cm

Andrea Kanstrup Vestmar

Miss Brown

RIS

50.1 sek

Stil: 6,3

 

  1. 3.       

60 cm

Pernille Kampmann

Møller´s Marko

NVR

50,4 sek

Stil: 7,4

3.

  1. 4.       

60 cm

Caroline Larsen

Korreborg´s Pinot

NVR

51,1 sek

Stil: 7,2

 

  1. 5.       

60 cm

Clara Rune Lindqvist

Bamseline

NVR

56,9 sek

Stil: 5,6

 

  1. 6.       

60 cm

Katrine Olsen

Enriqe De Reve

VRCL

48,9 sek

Stil: 7,6

2.

  1. 7.       

60 cm

 

Laura Stenbæk Jensen

Lykkebjerggård´s Regal

KBS

51,6 sek

Stil: 7.0

 

  1. 8.       

60 cm

Simone Brøns

Stenvænge Sakra

NVR

60,5 sek

Stil: 6,9

 

  1. 9.       

70 cm

Pernille Kampmann

Møller´s Marko

NVR

50,7 sek

Stil: 7,0

 

  1. 10.   

70 cm

Katrine Olsen

Enriqe De Reve

RKVS

82,5 sek

Stil: 4,7

 

  1. 11.   

70 cm

Clara Rune Lindqvist

Bamseline

NVR

52,5 sek

Stil: 6,5

 

  1. 12.   

70 cm

Emma Rasmussen

Le Philip

NVR

45,3 sek

Stil: 7,7

1.

  1. 13.   

Cecilie Björg Jensen

Gavnholts Cazall

KBS

48,4 sek

Stil: 6,1

 

  1.  

70 cm

Caroline Larsen

Korreborg´s Pinot

NVR

49,5 sek

Stil: 7,2

 

 

40-50 cm kvalifikationsklasse til Kalundborgmesterskab 2015 metode S2 Dommer og banebygger Helle Winbjerg

 

Start nr,

Højde

Rytter

Hest/pony

Klub

Tid

Stilkarakter

Placering

  1. 1.       

40 cm

Emma Rasmussen

Valhallas Charlie Brown

NVR

55,8 sek

Stil: 6,0

 

  1. 2.       

40 cm

Nicole Dasilva Madsen

April

NVR

55,5 sek

Stil: 5,9

 

  1. 3.       

40 cm

Sofie Lund Hegelund

Højvangs Mikka

NVR

50,9 sek

Stil: 5,5

 

  1. 4.       

40 cm

Mathilde Emilie Strandgaard

Skovbrynets Biscuit

OHR

59,1 sek

Stil: 6,4

4.

  1. 5.       

40 cm

Sofie Bach Hansen

L´aum

KBS

47,7 sek

Stil: 5,7

 

  1. 6.       

40 cm

Julie Eirup

Superstar

KBS

 

udgået

  1. 7.       

40 cm

Amalie Hansen

Don

KBS

53,8 sek

Stil: 6,9

3

  1. 8.       

40 cm

Freja Rasmussen

Monica

KBS

61,6 sek

Stil: 5,7

 

  1. 9.       

50 cm

Simone Brøns

Stenvænge Sakra

NVR

61,3 sek

Stil: 7,9

2.

  1. 10.   

50 cm

Mathilde Emilie Strandgaard

Skovbrynets Biscuit

OHR

63,1

Stil: 6,4

4.

  1. 11.   

50 cm

Andrea Kanstrup Vestmar

Miss Brown

RIS

78,5 sek

Stil: 6,2

 

  1. 12.   

Camila Steensen

Lasse

NVR

65,2 sek

Stil: 6,0

 

  1. 13.    

50 cm

Laura Stenbæk Jensen

Lykkebjerggård´s Regal

KBS

57,8 sek

Stil: 8,0

1.

 

Emma Rasmussen

Valhallas Charlie Brown

NVR

51,5 sek

Stil: 6,1

 

 

 

 

 

 

 

 

Bom på jord den 4/10 2015

Start nr, Bom på jord

Rytter

Hest/pony

Klub

Fejl

 

  1. 1.       

Cecilie Schmidt Madsen

Femke

KBS

0

 

  1. 2.       

Amalie Lærke Jensen

Bulit

KBS

0

 

  1. 3.       

Sofie Bech Hansen

Solitude

KBS

0

 

  1. 4.       

Julie Eirup

Super Star

KBS

0

 

  1. 5.       

Ifran Abdulahi

Don

KBS

0

 

  1. 6.       

Ida Mai Christensen

Sasja

NVR

0

 

  1. 7.       

Sofie Greve Larsen

Korreborgs pinot

KBS

0

 

  1. 8.       

Anna Istebjerg rideskole

Mikey

KBS

0

 

  1. 9.       

Sara Istebjerg rideskole

Jolly

KBS

0

 

  1. 10.   

Freja Rasmussen

Monica

KBS

0

 

  1. 11.   

Rikke Elmelund

Femke

NVR

0

 

  1. 12.   

(30 cm)

Rikke Elmelund

Femke

NVR

0

 

  1. 13.   

(30 cm)

Ida Mai Christensen

Sasha

NVR

0

 

Kalundborgmesterskab 2015 i dressur Dommer Annika Mikkelsen

 

 

Start nr, Program

Rytter

Hest/pony

Klub

Total

Placering

  1. 1.      LC2

Karla Kjellberg

Chester Nyberg

NVR

69,13 %

2.

  1. 2.      LC3

Liv Hart

Åens Rock Hound

RKVS

74,40 %

1.

  1. 3.      LA1

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

67,96 %

3.

  1. 4.      LB3

Lotte Andersen

Falkenhus´s Whitney

KBS

66,38 %

5.

  1. 5.      LC2

Malene Thiemke

Zarmante Vorgård

HOL

67,92 %

4.

 

Kvalifikationsklasse i dressur til Kalundborgmesterskab 2015 LA1/LA2 Dommer Annika Mikkelsen

Start nr, Program

Rytter

Hest/pony

Klub

Total

Placering

  1. 1.      LA1

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

67,96 %

1

  1. 2.      LA2

Camila Østenbye

 

 

 

Udgået

  1. 3.      LA1

Fie Skødt

Caiso

SLRK

66,48 %

 

Kvalifikationsklasse i dressur til Kalundborgmesterskab 2015 Lb1/Lb2/Lb3 Dommer Annika Mikkelsen

Start nr, program

Rytter

Hest/pony

Klub

Total

Placering

  1. 1.      LB1

Fie Skødt

Caiso

SLRK

64,17 %

 

  1. 2.      LB3

Anita Lauridsen

Duchess

NVR

65,34 %

2.

  1. 3.      LB3

Lotte Andersen

Falkenhus´s Whitney

KBS

68,28 %

1.

  1. 4.      LB3

Mette Andersen

Django

PMR

65 %

 

Kvalifikationsklasse i dressur til Kalundborgmesterskab 2015 LC1/LC2 Dommer Annika Mikkelsen

 

Start nr, Program

Rytter

Hest/pony

Klub

Total

Placering

  1. 1.      LC3

Karla Kjellberg

Chester Nyberg

NVR

65,6 %

 

  1. 2.      LC1

Caroline Larsen

Korreborg´s Pinot

NVR

68 %

5.

  1. 3.      LC1

Rikke Malou Hansen

Bravour

KBS

65,4 %

 

  1. 4.      LC1

Freja Rasmussen

Monica

KBS

59,4 %

 

  1. 5.      LC1

Julie Eirup

Super Star

KBS

62,2 %

 

  1. 6.      LC2

Karla Kjellberg

Chester Nyberg

NVR

70,87%

3.

  1. 7.      LC3

Laura Stenbæk Jensen

Lykkeberggårds Regal

KBS

61 %

 

  1. 8.      LC2

Pernille Kampmann

Marquis

NVR

67,5 %

 

  1. 9.      LC2

Rikke Lyngbo Pedersen

Højmosens Casanova

NVR

66,04 %

 

  1. 10.  LC2

Katrine Olsen

Enriqe Reve

VRCL

68,13 %

4.

  1. 11.  LC3

Liv Hart

Åens Rock Hound

RKVS

72,6 %

1.

  1. 12.  LC2

Malene Weinreich Thiemke

Zarmante Vorgård

HOL

72,5 %

2.

  1. 13.  LC1

Emma Rasmussen

Valhallas Charlie Brown

NVR

58,2 %

 

  1. 14.  LC1

Cecilie Björg Jensen

Wel Tizze (SWB)

KBS

63 %

 

  1. 15.  LC3

Sille Rune Lindqvist

Wild One

NVR

59,8 %

 

  1. 16.  LC2

Katja Damsgaard

Frederik

KRIK

61,88 %

 

  1. 17.  LC3

Malene Weinreich Thiemke

Zarmante Vorgård

HOL

66,8 %

 

  1. 18.  LC1

Katja Damsgaard

Frederik

KRIK

 

 

 

Resultat dressur LD1/LD2 03.10.2015 Dommer Annika Mikkelsen

Start nr program

Rytter

Hest/pony

Klub

Total

Placering

  1. 1.      LD2

Pernille Kampmann

Møller´s Marko

NVR

61,9 %

 

  1. 2.      LD1

Sofie Lund Hegelund

Højvangs Mikka

NVR

58,89 %

 

  1. 3.      LD1

Sofie Greve Larsen

Korreborg`s Pinot

KBS

55,83 %

 

  1. 4.      LD1

Emilia Valentin

Don

KBS

71,67 %

 

  1. 5.      LD1

Maria Bekke Hougaard

Mon Cheri

KBS

58,89 %

 

  1. 6.      LD1

Sofie Bach Hansen

Solitude

KBS

55,28 %

 

  1. 7.      LD1

Cecilie Schmidt Madsen

Sabrina

KBS

72,50 %

 

  1. 8.      LD1

Ifran Abdulahi

Don

KBS

56,94 %

 

  1. 9.      LD1

Matilde Thulstrup

Jolly

KBS

59,72 %

 

  1. 10.  LD1

Nicole Dasilva Madsen

April

NVR

59,44 %

 

  1. 11.  LD2

Josefine Frederiksen

Marquis

NVR

73,81 %

2.

  1. 12.  LD2

Rikke Lyngbo Pedersen

Højmosens Casanova

NVR

74,05 %

1.

  1. 13.  LD2

Katrine Olsen

Enriqe De Reve

VRCL

72,38 %

 

  1. 14.  LD2

Pernille Kampmann

Møller´s Marko

NVR

67,86 %

 

Velkommen til vores hjemmeside

Kalundborgmesterskab  2013  i spring. 

obs: Da det regnede voldsomt under præmie overrækkelsen, blev alle placeringer/tider/stilkarakter "skyllet" væk af regnen. Ud fra alle ryttere vil der stå placering, antallet af fejl og om de gik videre til stilspring. Vi beklager naturligvis.


Rytter og klub       Pony/hest Placering



40/45 cm
Katrine Søholt Christensen (KBS) Musse  Udgik
Laura Rideskole (KBS) Beauty  3 plads
Caroline Larsen (KBS) Rosengårdens Kasanova -3 12 fejl gik ikke videre
Rebecca Paaschburg (NVR) Sabrina -2 5. plads



60/65 cm
Rikke Malou Hansen (KBS) Sara -3  2. plads
Nathalie Edel Plambæk (NVR) Wirginia  4 fejl gik ikke videre


Victoria Andersen (KBS) Sif 12 fejl gik ikke videre
Katrine Søholt Christensen (KBS)  Tunnis  1. plads og Kalundborgmester



80/85 cm
Simone Henriksen (NVR) Comet 4. plads
Sarah Albæk Berting (KBS) Peny Lane -2 6. plads
Martina Lillesø Haukohl (NVR) Zippo 4 fejl gik ikke videre
Simone Vestergaard Jensen (NVR) Vikings Dually 0 fejl men ingen placering


Cianne Særmark (NVR)  Sleeping Beauty 0 fejl men fik ingen placering
Malou Slott Friis (NVR) Alladin 4 fejl gik ikke videre
Amanda Selsmark (KBS) Mon Ammi 0 fejl men fik ingen placering
Rikke Malou Hansen Lundholmvejens Fairy -1 Udgik



100/105 cm
Simone Henriksen (NVR) Lantana 0 fejl men fik ingen placering
Sara Brinkmann (SLRK) Egegårdens Carisma 4 fejl gik ikke videre
Bettina Valentin Kofod (NVR) Herslev Marks Leander 4 fejl gik ikke videre
Simone Vestergaard Jensen (NVR) Simon-Star Udgik




Kalundborgmesterskab 2013 i dressur 

Placering - Dressur lørdag d. 31. august 2012

 

Rytter navn

Pony /
 Hest

navn

Program

Antal point

%

Placering

KBS

Rina Boch

Sano Vejleby

LA1

76,15


1

SLRK

Sarah Brinkmann


Egegårdens Carisma

LB1

74,81


2

SLRK

Sarah Brinkmann


Egegårdens Carisma 

LB3

73,46


3

KBS

Caroline Larsen


Rosengårdens Kasanova -3

LD1

72,67 


 4

NVR

Lena Alice Ellingsen


Klepholms Venus -1

LC3

72,08


5

RKVS

Annika Mørum


Sønderstrands Jasmin

LD1

72


6

NVR

Tanja Andersen


Jubii

LD2

69,44


7

KBS

Benedikte Rideskole


Musse

LD1

69,33


 8

RKVS

Annika Mørum


Sønderstrands Jasmin

LD2

68,89


 9

KBS

Caroline Larsen


-Rosengårdens Kasanova 3

LD2

67,78


10

KBS

Frederik Døj Erforth Larsen


Ellely´s Emotion

LA2

66,21


11

KBS

Laura Rideskole


Beauty

LD2

66


12

NVR

Mia Michelsen


Milos Klattrup

LC1

65,83


 

KBS

Mette Brun


Hjortvads Jolly -1

LC1

65,83


 

KBS

Frederik Døj Erforth Larsen


Lundholmvejens Fairy

LC1

64,58


 

KBS

Mailen Wallmann


Valhallas Lord Matrafal

LD2

64,44


 

KBS

Amalie Rideskole


Beauty

LD1

64


 

KBS

Emilie Rideskole 


Jolly 

LD1

64


 

NVR

Simone Henriksen


Comet

LB1

62,96


 

KBS

Nikata Rideskole


Kazoo

LD1

62,67


 

NVR

Simone Henriksen

  

Comet

LB3

62,31



KBS

Amanda Selsmark


Mon Ammi

LC3

62,08



 

             

KBS

Mette Brun


Hjortvads Jolly-1

LC3

61,67



KBS

Isabella Rideskole


Jolly

LD1

60



NVR

Simone Vestergaard Jensen


Vikings Dually 

LB3

59,62



KBS

Mailen Wallmann


Valhallas  Lord 

Matrafal

LD1

59,33


 

KBS

Lykke Flor Andersen


Amir

LB1

59,29


 

KBS

Ofelia Lærke Gallø


Jazzy

LD2

58,89


 

KBS

Belinda Larsen


Jolly

LD1

58


 

KBS

Mathilde Rideskole


Kazoo

LD1

57,33


 

KBS

Tara Larsen


Milos Klattrup

LC1

57,08


 

KBS

Nicoline Rideskole


Kazoo

LD1

56,67


 

KBS

Lykke Flor Andersen


Amir

LC3

56,25


 

KBS

Emma Weber


Sir Lancelot

LC1

56,25


 

NVR

Tanja Andersen


Jubii

LD1

56


 

KBS

Ofelia Lærke Gallø


Jazzy

LC1

55,83


 

KBS

Rikke Lyngbo Pedersen


Højmosens Casanova

LD2

55,56


 

KBS

Rikke Lyngbo Pedersen


Højmosens Casanova

LC1

55,42


 

KBS

Astrid Brünnick Hoel Meier


Romulus Ask

LC3

54,58


 

KBS

Laura L Rideskole


Frida 

LD1

54


 

NVR

Simone Vestergaard Jensen


Vikings Dually

LA1

53,85


 

KBS

Ida Rideskole


Kazoo

LD1

53,33


 

KBS

Sarah Rideskole

  

Mikey

LD1

52



KBS

Victoria Andersen


Sif

LC3



udgik

NVR

Simone Henriksen


SR Melekov OX

LC1 / LB1



udgik



Klasse 17 



Istebjerg rideskole Kvadrille Roset til alle for en flot indsats


Velkommen til vores hjemmeside

Resultat spring lørdag 27/10-2012

Klasse 5  - Spring valgfri højde 20-100 cm.
Metode B0
Fejl
Emma Daisy 20 cm  

0

Laura S. Jensen Ronja 30 cm  

0

Caroline Larsen  Don 30 cm.  

0

Sammy Ali Samson  30 Cm  

0

Emma weber Jolly 30 cm.  

0

Caroline Larsen  Don 40 cm.  

0

Rikke Malou Hansen Sara 50 cm.  

0

Katrine Fisker Ready to
take off
60 cm.  

0

Klasse 6+7 mesterskab
(rideskole og Klubmesterskab)
Placering
Viktoria  Andersen Frida 50 cm. 55,30 (4)

3

51,53 (8)
-
Caroline Magnussen Loverboy 60 cm. 1.06.81 (12)

4

57,78
-
Rikke Malou Hansen Sara 60 cm. 53,75

2

52,72
36,19 (4)
Katrine Fisker Ready to
take off
60 cm. 50,12

1

51,87
35,31

Placeringer - Dressur lørdag
D. 27/10-2012

Rytter navn Hestens navn Program

% 

Placering

Klasse 2  - Valgfri program

Emilie Sofie Rosenfeldt
Andersen
Mickey LD1 58,67%  
Frederikke Ehlers Meibum Ronja LD1 58,67%  
Nicoline Ehlers Meibum Daisy LD1 65,33%

2

"Naja" Marie Petussen Sambo LD1 60,00%  
Benedikte Rasmussen Kazoo LD1 61,33%  
Amin Jensen Daisy LD1 63,34%

4

Caroline Larsen  Don LD1 68,67%

1

Emma Weber Kazoo LD1 62,67%  
Nikita Madum Silver LC1 65,33%

2

Sammy Ali Samson LC1 62,92%  
Filip ric østergaard Jolly LC1 59,17%  
Kaja Nicoline Dam Løvendorf Trymer LC1 Opgivet  
Rikke Petersen Frida LC2 62,72%  
Kaja Nicoline Dam Løvendorf Trymer LC2 59,55%  
Kaja Nicoline Dam Løvendorf Trymer LC1 -
UFK
60,00%  
Klasse 3 + 4 Mesterskab (rideskole og Klubmesterskab slået sammen)
Laura S. Jensen Ronja (part) LC1 50,00%

4

Rikke Malou Hansen Lundholmvejens
 Fairy
LC3 58,75% 

3

Caroline Lover boy Lc3 62,08% 

2

Frederik døj Erforth Larsen, Bodygaurd II LB1 65,71%

1

Resultater fra Kalundborgmesterskabet 2012

Placering - Spring Søndag d. 26. august 2012
1 runde starter - 0 fejls runden
  Tid Fejl

1

Caroline Larsen

kat. 3

Don

40 cm

 

disk.

 

2

Caroline Magnussen

kat. 3

loverboy

40 cm

72,64

0

 

3

Katrine Søholt Christensen

kat. 3

Beauty 

40 cm

70,33

0

 

4

Rikke Malou Hansen

kat. 3

Sara

40 cm

75,01

4

 

5

Laura Skjellerup-Fuglsang

kat. 2

Frida

40 cm

96,88

0

 

6

Frederik Døj Erforth Larsen

kat. 1

Samson

40 cm

72,68

0

 

7

Laura Damgaard Christensen

kat. 1

malmak

40 cm

77,07

4

 

8

Viktoria Andersen

kat. 1

Sun Shine

60 cm

69,42

0

 

9

Katrine Fisker Petersen

kat. 1

Ready to take off

60 cm

74,32

0

 

10

Sarah Berthing

kat. 3

Boy

80 cm

65,26

0

 

11

Signe Køel Nielsen

kat. 1

Flicka

80 cm

78,51

4

 

12

Laura Damgaard Christensen

Kat. 2

Le Phillip

80 cm

67,54

0

2 runde starter - Bedømmelsesrunden
(Bemærk det er kun dem som har 0 fejl i 1. runde der går videre)
  Tid Point

2

Caroline Magnussen

kat. 3

loverboy

45 cm

62,01

8

 

3

Katrine Søholt Christensen

kat. 3

Beauty 

45 cm

62,68

6

 

5

Laura Skjellerup-Fuglsang

kat. 2

Frida

45 cm

78,12

5

 

6

Frederik Døj Erforth Larsen

kat. 1

Samson

45 cm

66,72

6

 

8

Viktoria Andersen

kat. 1

Sun Shine

65 cm

72,62

7,5

 

9

Katrine Fisker Petersen

kat. 1

Ready to take off

65 cm

70,82

8

 

10

Sarah Berthing

kat. 3

Boy

85 cm

69,1

8,5

 

12

Laura Damgaard Christensen

Kat. 2

Le Phillip

85 cm

63,7

7

3 runde starter - Tidsrunden
(De 5 bedste fra 2. runde)
  Tid Fejl Placering

12

Laura Damgaard Christensen

Kat. 2

Le Phillip

85 cm

29,12

0

2

10

Sarah Berthing

kat. 3

Boy

85 cm

26,51

0

1

9

Katrine Fisker Petersen

kat. 1

Ready to take off

65 cm

30,21

0

 

8 

Viktoria Andersen

kat. 1

Sun Shine

65 cm

29,09

4

 

2

Caroline Magnussen

kat. 3

loverboy

45 cm

29,22

0

3

Resultater fra Kalundborgmesterskabet 2012

Kalundborgmesterskab 2012

Placering - Dressur lørdag d. 25. august 2012

 

Rytter navn

Pony /
 Hest

navn

Program

Antal point

%

Placering

9

Sandra Kærgaard

kat 1.

Al Capone DM

LC1

164

68,33

1

3

Nanna Køel Nielsen

kat 1.

Fabel Stanstorp

LD2

121

67,22

2

22

Frederik Døj Erforth Larsen

kat 1.

Bodygard 

LB1

186

66,43

3

20

Caroline Magnussen

kat 3.

loverboy

LC3

159

66,25

 

15

Rikke Malou Hansen

kat 3.

Sara

LC1

155

64,58

 

21

Mette Brun

kat 1.

Hjortvads Jolly

LC3

153

63,75

 

6

Simone Bell Danielsen

hest

Buster

LD2

114

63,33

 

8

Caroline Larsen

kat 3.

Don

LD2

112

62,22

 

2

Rikke Elmelund

kat 3.

Beaudty

LD1

93

62,00

 

19

Katrine Fisker Petersen

kat 1.

Ready to take off

LC3

148

61,66

 

4

Kirsten Lehn Nielsen

hest

Teglbjerggårds Arthos

LD2

110

61,11

 

14

sammy Ali

kat 1.

Samson

LC1

142

59,16

 

7

Victor Holck

kat 3.

Daisy

LD2

105

58,33

 

13

Lykke Flor Andersen

kat 1.

Amir

LC1

137

57,08

 

16

Filip Rix Østergaard

kat 1.

Jolly

LC1

137

57,08

 

1

Amin Jensen

Kat 3.

Daisy

LD1

85

56,67

 

17

Venessa  Ejlersen

Kat 3.

Mickey

LC1

133

55,42

 

5

Nanna Winther 

kat 3.

Preacher 

LD2

96

53,33

 

10

Kaja Nicoline Dam Løvendorf

hest

Trymer

LC1

126

52,50

 

11

Astrid Brünnich hoel Meier

hest

Romulus Ask

LC1

121

50,41

 

12

Anastasia Toftegaard Andersen

pony  

Frida

LC1

0

0,00

udgik

18

Rikke Petersen

Kat. 2

Kazoo

LC1

0

0,00

udgik

 

             
Placering - Kvadrille lørdag d. 25. august 2012
       

 

Antal stemmer fra publikum

Placering

Hold  2

Frederik, sarah, Caroline, Rikke, Viktoria, Venessa, Laura og Katrine

24

1

Hold 1

Ida og Nana

20

2

Lørdag d. 26. november
Dressur stævne

Klasse 1

LD1 – Holdridning med oplæsning

(Gaver fra KBS)

Rytter

Pony

 

Point

Procenter

Placering

Victoria B. L.

Micky

 

102

68

 

Victor

Ronja

 

102

68

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 2

LD2 – Skridt/trav (Mulighed for oplæsning)

(Gaver fra KBS)

Rytter

Pony

 

Point

Procenter

Placering

Clara

Kazoo

 

117

65

 

Caroline L.

Don

(Privat pony)

 

128

71,11

2

Filiph

Jolly

 

123

68,33

3

Anastasia

Daisy

 

135

75

1

 

 

 

 

 

 

Klasse 3

Rideskolemesterskabsklasse – LC1

(Gaver fra Ridehuset og KBS)

Rytter

Pony

 

Point

Procenter

Placering

Caroline

Ronja (Part)

 

136

56,67

3

Rebecca P.

Frida

 

149

61,25

2

Venessa

Daisy

 

155

62,08

1

 

 

 

 

 

 

Klasse 4

Klubmesterskab – LC3

(Gaver fra ridehuset og KBS)

Rytter

Pony

 

Point

Procenter

Placering

Sille

Micky (Part)

 

166

69,17

1

Katrine F.

Ready

(Privat pony)

 

158

65,83

3

Frederik

Daisy

(Privat pony)

 

153

63,75

 

Viktoria

Sunshine (part)

 

159

66,25

2

Kaja

Samson

 

155

64,58

 

 

 

 

 

 

 

Klasse 5

LC1 – Bedømmelsesklasse – (Ridemærke 4 bedømmelse)

Rytter

Pony

 

Point

Procenter

 

Caroline

Ronja (part)

 

147

61,25

 

Rebecca P.

 

 

144

59,17

 

Sille

Micky (Part)

 

166

69,17

 

Frederik

Daisy

(Privat pony)

 

145

60,42

 

Venessa

Fiffi (part)

 

141

57,92

 

Katrine F.

Ready

(Privat pony)

 

158

65,83

 

Viktoria

Sunshine (part)

 

154

64,17

 

Mini Spring stævne Søndag d. 12. juni 2011


Bom (Metode B0) Fejl
Karla Jørgensen Daisy 0
Amin Jensen Sambo  0
20 cm (Metode B0) Fejl
Caroline Larsen Don  0
Victor Holck Ronja  0
Karla Jørgensen Daisy 0
Kaja Løvendorf Nimb 4
Kristine Baagland Frida 0
Caroline Magnussen Ronja  0
30 cm (Metode B0) Fejl
Caroline Larsen Don  0
Caroline Magnussen Ronja  0
40 cm  (Metode B0) Fejl
Frederik Larsen Samson Dis
Viktoria Bramsted Andersen  Sambo  0
Kaja Løvendorf Daisy 0
50 cm  (Metode B0) Fejl
Frederik Larsen Samson 0
Rikke Lindegaard Frida 4
Sille Lindquist Jolly 0
Kaja Løvendorf Daisy dis
60 cm (Metode B0) Fejl
Viktoria Bramsted Andersen  Kazoo 0
Rikke Lindegaard Frida 4
Sille Lindquist Jolly 0
Katrine Christensen Thunis 0
Nicoline Christensen Roxy by PM 0
Cecilie Jensen Dodo 0
70 cm (Metode B0) Fejl
Katrine Fisker Petersen Ready to take off 0
Katrine Christensen Thunis 0
Nicoline Christensen Roxy by PM 0
Cecilie Jensen Dodo 0
Katrine Fisker Petersen Ready to take off 4
80 cm (Metode B0) Fejl
Lena Ellingsen Klepholms Venus 4
90 cm (Metode B0) Fejl
Lena Ellingsen Klepholms Venus 0

Mini dressur stævne Tirsdag d. 19. april

      Point % Placering

Klasse 1 - Hold ridning

Nathaniel Christensen

Daisy

-

62,50

3

emma weber

Jolly

-

65,00

1

Viktor

Ronja

-

65,00

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Point

%

Placering

Klasse 2 - LD1/LD2

Caroline Larsen

Daisy

LD1

Udgik

Caroline  Magnusen

Ronja

LD1

98

65,33

Kristine Thornilf Baagland  

Daisy

LD1

97

64,67

Lena Ellingsen

Klepholms Venus

LD2

140

77,78

1

Venessa Ejlersen

Kazoo

LD2

112

62,22

Filip

Jolly

LD2

114

63,33

Rikke

Daisy

LD2

127

70,55

3

Rebecca

Kazoo

LD2

119

66,11

Kaja

Nimb

LD2

119

66,11

Anastasia

Daisy

LD1

111

71,00

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Point

%

Placering

Klasse 4 - LB1/LB2/LB3

Katrine Fisker Petersen

Ready to take off

LB1

52

54,29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Point

%

Placering

Klasse 3 - LC1/LC2/LC3

patricia bach johansen

Nikita

LC1

168

70,00

1

Mette Brun

Hjortvads Jolly

LC1

157

65,42

Venessa Ejlersen

Micky

LC1

130

54,17

Lena Ellingsen

Klepholms Venus

LC1

168

70,00

1

patricia bach johansen

Nikita

LC2

145

65,90

3

Katrine Fisker Petersen

Ready to take off

LC3

154

64,16

viktoria Bramsted Andersen

Kazoo

LC3

153

63,75

Kalundborg Sportsrideklub's Klubmesterskaber 2010

Søndag den 3. oktober - Dressur   
     
LD1 - PonyPoint Procent Placering 
RytterHest/Pony
Belinda LarsenSamson9764,67

-

Karla Rose JørgensenSambo9462,67

-

Mia SørensenIndiana spot10167,33

-

Mette BrunHjortvads Jolly10167,33

-

Filip ØstergaardJolly9462,67

-

  
LD1 - HestPoint Procent Placering 
RytterHest/Pony
Charlotte BrunholtMr. Frodo9865,33

-

Trine BargholzValiente Estrella
( Villy)
105

70,00

-

LC1 - PonyPoint Procent Placering 
RytterHest/Pony
Julie Rydstrøm Femke 16367,92

2

Tanja M. LångSilver14660,83 
Frederik LarsenSamson16769,58

1

rikke lindegaard Frida14359,58 
Cecilie Bjørg Jensen               Dodo14259,17 
Mette BrunHjortvads Jolly150

62,50

 
Katrine FiskerReady to take off15162,92

3

Regitze ArndtSilver13455,83 
LC1 - HestPoint Procent Placering 
RytterHest/Pony
Trine BargholzValiente Estrella
( Villy)
14861,67 
Emilie ChristensenCapa-City Boss  udeblev
LB1 - Hest   
Katrine AndreasenCornett18566,07

1

Klubmesterskab - Pony
 Alle rider LC3
Point Procent Placering 
RytterHest/Pony
Sille LindqvistMickey144

60,00

 
Katrine Søholt ChristensenThunis15363,75 
Cecilie Bjørg Jensen               Dodo15464,17

3

Nicoline Søholt ChristensenBeauty14660,83 
Louise fisker laugesenJolly15564,58

2

Katrine FiskerReady to take off15464,17

3

Sarah BerthingBoy15865,83

1

Klubmesterskab - Hest
Alle rider LB1
Point Procent Placering 
RytterHest/Pony
Emilie ChristensenCapa-City Boss18566,07 
Katrine AndreasenCornett18867,14

1



Lørdag den 2. oktober - Spring
Klasse 1 - Spring B0 - Pony Fejl   Tid   Placering  
Rytter højde Hest/Pony
Cecilie Bjørg Jensen                50 Dodo 0 0,65

2

Rikke lindegaard  50 Frida 8 0,91

5

viktoria Andersen 50 Kazoo 0 0,59

1

Laura Damgaard Christensen 50 Tøsen    

udeblev

Katrine Fisker 50 Ready to take off 0 0,78

3

Sarah Berthing 70 Boy 4 0,57

4

Spring B0 - Hest Fejl   Tid   Placering  
Rytter højde Hest/Pony
Emilie Christensen 60 Capa-City Boss 0 0,77

1

Gitte marie Hansen 60 Miss Juni Univerze 4 0,68

2

Spring - Klubmesterskab - Pony Fejl   Tid   Placering  
Rytter højde Hest/Pony
Sille Lindqvist 50 Mickey dis 0,75

7

4 0,79
 ------     ------
Katrine Søholt Christensen 50 Thunis 0 0,80

4

0 0,77
0 0,59
Cecilie Bjørg Jensen                50 Dodo 0 0,74

1

0 0,73
0 0,49
Nicoline Søholt Christensen 50 Beauty 0 0,85

3

0 0,69
0 0,59
Viktoria Andersen 50 Kazoo 0 0,67

2

0 0,69
0 0,51
Katrine Fisker 70 Ready to take off 4 0,92

6

0 0,73
  ------   ------
Sarah Berthing 80 Boy 0 0,71

5

0 0,73
4 0,58
Spring - Klubmesterskab - Hest Fejl   Tid   Placering  
Rytter højde Hest/Pony
Emilie Christensen 70 Capa-City Boss 0 0,74

1

0 0,76
  ------   ------
Mille Holck 90 Lightstar 8 0,88

2

0 0,77
  ------   ------
Laura Holck 90 Conette Z
12 0,96

3

0 0,80
  ------   ------

Kalundborg Sportsrideklubs Fastelavnsstævne 2010

 

Dressur Gruppe 1 (Privat og part ryttere), Start kl. 10:00

 

 

Rytter

Hest/pony

Klasse

Point

Procent

Placering

1

Laura

Bodyguard

LB1

190

67,86

2

2

Emilie

Hugo Boss

LC3

163

67,92

1

3

Pernille

Cornett

LC3

149

62,08

3

4

Katrine

Ready to Take Off

LC3

139

57,92

 

5

Sarah

Inchiclough Boy

LC3

135

56,25

 

6

Katrine

Kazoo

LC3

120

50

 

6

Cecilie

Doryella

LC3

136

56,66

 

 

 

Dressur Gruppe 2 (Holdridning), Start kl. 11:00

 

Rytter

Hest/pony

Point

Placering

Laura

Kazoo

-

 

Regitze

Sambo

Udgået

 

Carla

Daisy

Udgået

 

Caja

Silver

-

 

Belinda

Jolly

-

 

Fillip

Sambo

-

 

Louise

Doryella

-

1

 

 

Dressur Gruppe 3 (Rideskoleryttere), Start kl. 11:15

 

 

Rytter

Hest/pony

Klasse

Point

Procent

Placering

-1

Julie

Jolly

LD1

90

60,00

 

0

Amanda

Cornett

LD1

78

52,00

 

1

Fillip

Sambo

LD1

95

63,33

 

2

Freja

Silver

LD1

96

64,00

4

3

Simone

Kazoo

LD1

Udgået

 

 

4

Katrine C

Daisy

LD1

107

71,33

1

5

Mette

Jolly

LD1

100

66,67

3

6

Victoria

Silver

LD1

105

70,00

2

7

Rikke

Kazoo

LC1

133

55,41

 

8

Rebecca

Doryella

LC1

129

53,75

 

9

Sille

Silver

LC1

141

58,75

 

10

Frederik

Jolly

LC1

135

56,25

 

11

Katrine K.

Kazoo

LC1

137

57,00

 

   

Mini spring, Metode A, Start ca. kl. 13:00

 

 

Rytter

Hest/pony

Fejl

Tid

Placering

Bom på jord

1

Astrid

Kazoo

0

0,41

 

2

Katrine

Daisy

0

1,00

 

3

Victor

Ronja

0

1,14

 

30 cm

4

Fillip

Jolly

0

1,04

 

5

Rebecca

Doryella

0

0,40

3

6

Belinda

Sambo

0

0,51

 

7

Rikke

Kazoo

0

1,19

 

8

Victoria

Silver

0

0,32

2

9

Frederik

Doryella

0

0,28

1

10

Lena

Sambo

0

0,46

 

50 cm

11

Nicoline

Beauty

3

0,47

 

12

Sarah

Ballymacady Beauty

6

0,43

 

13

Sille

Jolly

4

0,25

 

 

 

Spring, Metode B1

 

 

Rytter

Hest/pony

Fejl

Tid

Placering

60 cm

1

Katrine

Kazoo

4

0,56

 

 

-

-

2

Katja

Samson

0

0,40

 

 

0

0,28

70 cm

3

Emile

Hugo

0

0,39

 

 

0

0,33

4

Sarah

Inchiclough Boy

0

0,38

 

 

4

0,38

80 cm

5

Katrine

Ready to Take Off

0

0,48

2

 

0

0,26

90 cm

6

Laura

Ivanhoe

0

0,39

1

 

0

0,24

7

Nanna

Leo<